Od počátků až po současnost

Na počátku zrodu Celtic Storm v roce 2008 stáli Petra Šimková a Zdeněk Nedorost. Ti nejdříve spolupracovali s Centrem orientálních tanců Delila, kde měli také možnost se poprvé prezentovat veřejnosti. Jejich vystoupení sklidil úspěch, otevřely se kurzy pro začátečníky a zde také začala nynější členka Markéta Bednaříková.

Irské tanečnice

 

V roce 2010 přibyla do skupiny Jana Nováková a téhož roku také začala spolupráce s Míšou Růženeckou. Ta má víc jak desetileté taneční zkušenosti, pravidelně soutěží v nejvyšších kategoriích a je zakladatelkou brněnské irské taneční skupiny Níl Na Lá.

Celtic Storm

 

V průběhu roku 2010 prošla skupina různými změnami. Začaly se využívat prostory Orientálních tanců Jana a co se týče členů, odešel Zdeněk Nedorost a přišel Jindřich Brajko a později Martin Rybenský. Celtic Storm tedy čítala pět členů a v této sestavě intenzivně připravovala choreografie na vystoupení v rámci soukromých večírků a svateb.

Irská taneční skupina Celtic Storm

Na jaře roku 2011 se pořádal každoroční festival irských tanců Pardubická Ryengle. Zde měla Celtic Storm možnost vystoupit poprvé v Čechách.

Kurz irských tanců

V létě se se skupinou seznámila Lenka Hulejová a na podzim byl otevřen kurz pro začátečníky pod záštitou Orientálních tanců Jana. Tento kurz byl velmi úspěšný, přihlásilo se deset zájemkyň a svou výuku zakončily vystoupením na vánočním večírku Orientálních tanců Jana.

 

Roky 2012 a 2013 byly opět ve znamení velkých změn. Trénování se přesunulo do nových prostor, tělocvičny Libora Jeřábka a jeho Kettlebell Clubu. Zakladatelka Petra Šimková se přestěhovala do Velké Británie a rovněž odešel Martin Rybenský. Ačkoli to s pokračováním Celtic Storm vypadalo bledě, zachránily budoucnost skupiny talentované kurzistky: Lenka Houšková, Lenka Hulejová a Žaneta Horčicová. 

Irští tanečníci Zlín

 

V průběhu roku 2014 odešli kvůli narozeným potomkům Lenka Hulejová a Jindřich Brajko, přišla nová členka Sabina Macháčková a také se do Zlína vrátila zakladatelka skupiny Petra Šimková.

Foto: Celtic Storm na jaře 2014 s Míšou Růženeckou.

 

Od roku 2015 tvořilo Celtic Storm šest tanečnic. Skupina začala využívat tréninkové prostory taneční skupiny Effect Proof a navázala úzkou spolupráci s Dance Studiem Starlight Davida Voráče. Díky němu se také podařilo otevřít na podzim roku 2015 taneční kurzy pro začátečníky.

Píše se rok 2016. Na jaře se rozhodla zakladatelka Petra Šimková opustit skupinu. Zbylé tanečnice intenzivně připravují nové choreografie, a snaží se tak co nejvíce rozšířit irský tanec v okolí Zlína!

 

 

 

Přečtěte si také podrobnější informace o současných členech naší taneční skupiny!